PL EN
Krajowa Izba Gospodarcza Instytut Badań nad Demokracj± i Przedsiębiorstwem Prywatnym Przedsiebiorstwo Fair Play Zatrudnienie Fair Play
Strona archiwalna! Zapraszamy do nowego serwisu www.gmina.fairplay.pl

Gala 2004

Uroczyste zakończenie III edycji konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji miało miejsce w Muzeum Kolekcji im. Jan Pawła II  w Warszawie. Miniona edycja była drugą kierowaną do wszystkich gmin w Polsce, przystąpiły do niej 92 gminy, z których 79 otrzymało tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” 2004.
Na tegoroczną galę poza laureatami odbierającymi swoje certyfikaty licznie przybyli zaproszeni goście, a wśród nich znakomici przedstawiciele życia gospodarczego i politycznego kraju.

Uroczystość wzorem lata ubiegłych rozpoczęła konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele mediów zostali zapoznani z głównymi zasadami i założeniami konkursu, mogli również zadawać szczegółowe pytań organizatorom oraz laureatom statuetek.

Część oficjalną poprowadził Piotr Kraśko. Podczas głównej uroczystości, składając życzenia i gratulacje nagrodzonym gminom głos zabrali Andrzej Arendarski (Prezes KIG), Stanisław Kowalczyk (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi) i Janusz Mazurek (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji), a także Zbyszko Piwoński (Przewodniczący Senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej), Adam Szejnfeld (Przewodniczący Sejmowej Komisji Gospodarki) oraz Witold Gintowt-Dziewałtowski (Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej). Wyjątkową role gmin otwartych dla inwestorów, rzetelnych i uczciwych, w swoim przemówieniu podkreślił Andrzej Zdebski – Prezes Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych, który skierował do Laureatów ofertę specjalną, związaną z zamieszczeniem ofert inwestycyjnych w bazie PAIIZ.

Gościem honorowym Gali był Marszałek Sejmu Józef Oleksy, który pogratulował Laureatom odniesionego sukcesu w tegorocznej edycji konkursu. Piotr Kraśko odczytał także list skierowany do gmin przez honorowego Patrona Konkursu Premiera RP – Marka Belki.

Po oficjalnych przemówieniach i gratulacjach nastąpiła najbardziej wyczekiwana chwila wręczenia nagród Laureatom tegorocznej edycji. Wszystkim 79 gminom zostały wręczone równorzędne certyfikaty „Gmina Fair Play” 2004, potwierdzające ich  przygotowanie merytoryczne, otwartość na nowe inwestycje i gotowość do nawiązywania współpracy z przedsiębiorcami. Nagrody główne  konkursu  - Statuetki, przyznano gminom, które w tegorocznej edycji wyróżnił się w sposób szczególny, potwierdzając tym samym swój profesjonalizm w kontaktach z inwestorami, posiadanie ciekawych oferty terenów pod inwestycje oraz niestandardowe propozycje współpracy z inwestorami, oparte na szacunku i dbaniu o czas i pieniądze inwestora. W 2004 roku Statuetki zostały przyznane w czterech kategoriach konkursowych, otrzymało je 8 gmin. Jak co roku wręczaliśmy również honorowe wyróżnienia, które otrzymało 8 gmin. Nagrodą specjalną przyznawaną w 2004 r. po raz pierwszy były tytuły „Złota Lokalizacja Biznesu”, otrzymało ją 10 gmin, które po raz trzeci wzięły udział w konkursie i po raz trzeci pozytywnie przeszły weryfikację konkursową, uzyskując tym samym tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” – Złota Lokalizacja Biznesu.

Galę zakończył uroczysty bankiet, podczas którego zawiązały się nowe przyjaźnie, a także nowe między gminne przedsięwzięcia.


Laureaci III edycji konkursu "Gmina Fair Play"

Galę rozpoczęła konferencja prasowa

Media były bardzo zainteresowane rozmowami z laureatami konkursu (na zdj. Józef Grzegorz Kurek – burmistrz Mszczonowa)

Na galę licznie przybyli zaproszeni goście

Nagrody oczekiwały na swoich właścicieli

Wśród gości byli przedstawiciele życia gospodarczego i politycznego.

Laureaci III edycji konkursu w kategorii gmin turystycznych

Laureaci III edycji konkursu w kategorii miasteczek i małych miast

Laureaci III edycji konkursu w kategorii gmin wiejskich

Laureaci III edycji konkursu w kategorii gmin turystycznych.

Zaloguj się do systemu ankiet
FAQ
Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Patroni Honorowi XIII edycji konkursu Gmina Fair Play

Aktualności
15 grudnia 2014

Zapraszamy do odwiedzenia nowej wersji oficjalnej strony internetowej konkursu "Gmina Fair Play" Oprócz zmienionego wyglądu, serwis więcej...


17 października 2014

W Salonie Recepcyjnym Hotelu Bristol (ul. Krakowskie Przedmieście 42/44, 00-325 Warszawa) odbyła się uroczysta Gala więcej...


14 października 2014

Konkurs "Gmina Fair Play" został oficjalnym partnerem Europejskiego Forum Gospodarczego, które odbywać się będzie już więcej...


© Copyright by "Przedsiębiorstwo Fair Play" Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.