PL EN
Krajowa Izba Gospodarcza Instytut Badań nad Demokracj± i Przedsiębiorstwem Prywatnym Przedsiebiorstwo Fair Play Zatrudnienie Fair Play
Strona archiwalna! Zapraszamy do nowego serwisu www.gmina.fairplay.pl

Gala 2003

Gala II edycja Konkursu "Gmina Fair Play", Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji

Uroczyste zakończenie II edycji konkursu "Gmina Fair Play" – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji miało miejsce 8 października 2003 roku. Gala odbyła się w przepięknych wnętrzach Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie. Ponieważ ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, tegoroczny program certyfikacyjny objął swoim zasięgiem całą Polskę. Konkurs ma na celu wyłonienie, nagrodzenie i wsparcie samorządów w pełni zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz inwestowania. O miano "Gminy Fair Play" 2003 ubiegały się 62 gminy, a ich weryfikacja trwała dziewięć miesięcy.

Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście oraz przedstawiciele zwycięskich gmin. Gala rozpoczęła się konferencją prasową, na której przedstawiono dziennikarzom główne założenia i zasady konkursu, a także opisano przebieg kończącej się właśnie edycji.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się w głównej sali Galerii Porczyńskich, gdzie głos zabrał Andrzej Arendarski – prezes Krajowej Izby Gospodarczej i przewodniczący Kapituły Konkursu, serdecznie gratulując zwycięzcom odniesionego sukcesu. Do zebranych przemawiali także: Andrzej Szejna – Podsekretarz Stanu Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, Zofia Krzyżanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Jerzy Mazurek, który w imieniu Premiera, honorowego patrona konkursu, odczytał list gratulacyjny skierowany do Laureatów. W imieniu organizatorów słowa uznania przekazał gminom również Mieczysław Bąk – dyrektor Instytutu nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, a Przemysław Kulawczuk – dyrektor ds. badań w Instytucie Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, przedstawił zgromadzonym gościom wnioski z badań przeprowadzonych wśród inwestorów działających na terenach gmin biorących udział w II etapie konkursu.

Po gratulacjach nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment – wręczenie nagród najlepszym gminom. Wszystkim 44 gminom zostały wręczone równorzędne certyfikaty "Gmina Fair Play" 2003, potwierdzające ich profesjonalne przygotowanie merytoryczne, otwartość na nowe inwestycje i gotowość do nawiązywania owocnej współpracy z przedsiębiorcami. Nagroda główna w konkursie-statuetka, przyznawana wybitnie wyróżniającym się gminom w tym roku trafiła do następujących gmin: w kategorii gmin miejskich laureatem statuetki została Gmina Miejska Dzierżoniów, natomiast w kategorii gmin wiejskich i małych miast Kapituła postanowiła przyznać aż dwie statuetki: Gminie Kleszczów i Gminie Zbąszynek. Kolejną nagrodą doceniającą starania gmin są honorowe wyróżnienia – zdobyło je 11 gmin: w kategorii gmin wiejskich i małych miast - Gmina Kaźmierz, Gmina Komorniki, Gmina Lesznowola, Gmina Nowy Tomyśl i Gmina Ozorków; w kategorii gmin miejskich - Gmina Miejska Bolesławiec, Miasto Elbląg, Miasto Wejherowo oraz Miasto Zielona Góra, natomiast w kategorii gmin turystycznych wyróżnienie przypadło w udziale Gminie Lesko i Miastu Międzyzdroje. Odbierający nagrody przedstawiciele gmin nie kryli wielkiej radości i wzruszenia.

Po ceremonii wręczenia nagród zgromadzeni gości udali się na wspaniały bankiet, gdzie w nastrojowych salach Galerii Porczyńskich wszyscy mieli okazję lepiej się poznać i wymienić doświadczenia, które mogą okazać się cenne, gdy zdecydują się na udział w kolejnej, III już edycji konkursu "Gmina Fair Play".

Kolejnym, najprzyjemniejszym dla wszystkich punktem programu uroczystości było wręczenie najlepszym z najlepszych - certyfikatów i zasłużonych Statuetek. Prezydenci, wójtowie i burmistrzowie odbierający tegoroczne trofea nie kryli wzruszenia i radości z przyznanych ich gminom certyfikatów, potwierdzających otwartość gminy na inwestorów i jej przygotowanie do współpracy.

Ostatnim i jednym z milszych momentów spotkania był przygotowany na cześć nagrodzonych gmin wystawny bankiet, podczas którego laureaci pierwszej edycji konkursu mogli złożyć sobie nawzajem gratulacje i lepiej się poznać.
Zaloguj się do systemu ankiet
FAQ
Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Patroni Honorowi XIII edycji konkursu Gmina Fair Play

Aktualności
15 grudnia 2014

Zapraszamy do odwiedzenia nowej wersji oficjalnej strony internetowej konkursu "Gmina Fair Play" Oprócz zmienionego wyglądu, serwis więcej...


17 października 2014

W Salonie Recepcyjnym Hotelu Bristol (ul. Krakowskie Przedmieście 42/44, 00-325 Warszawa) odbyła się uroczysta Gala więcej...


14 października 2014

Konkurs "Gmina Fair Play" został oficjalnym partnerem Europejskiego Forum Gospodarczego, które odbywać się będzie już więcej...


© Copyright by "Przedsiębiorstwo Fair Play" Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.